7/10
Košík:je prázdny
bez DPH:0.00,- €
s DPH:0.00,- €
 Novinky
Helios easyControls, progresívny systém ovládania vetracích zariadení

s rekuperáciou tepla cez internet, archivácia údajov, bezplatné aktualizácie software, prístup zo smartfónu, tabletu alebo počítača zobraziť viac...


Helios ventilátory

Spustenie nášho nového portálu

QR code
Radiálny ventilátor RR 200 A je určený na transport stredných až menších objemov vzduchu pri vyšších tlakoch. Dosahuje vysoký tlakový výkon pre prekonanie tlakových strát prechodiek, tvaroviek a kolien. Je koncipovaný tak, aby sa dal priamo vložiť do systému potrubia - sedí na normovaný priemer potrubia - 200 mm. (Odpadá použitie prechodov.)
Mnohostranne použiteľný v prevádzkach, priemysle a pre domácnosti na prívod aj odvod vzduchu.
Regulácia výkonu možná v rozsahu 0-100% pomocou elektronických plynulých regulátorov, alebo 5-stupňových transformátorov, alebo v dvojotáčkovej prevádzke pomocou ovládača typu DS 2/2.

Základné vlastnosti produktu
- Pre priemer potrubia 200 mm a dosiahnutie prepravnej kapacity do 930 m³/h.
- Montáž je rýchla - ventilátor RR sa dopája priamo do potrubia s normovaným priemerom 200 mm - bez potreby prechodov.
- Pre dosiahnutie najpriaznivejších podmienok a elimináciu hlučnosti sa odporúča montáž v systéme potrubia čo najďalej od miestnosti, ktorá je vetraná. 
- Použiteľné v akejkoľvek polohe - vodorovne, zvisle, diagonálne.
- Plášť ventilátora je z pozinkovaného oceľového plechu - pre tvrdé prevádzkové podmienky. 
​- Tvar konštrukcie je aerodynamicky optimalizovaný.
- Radiálne obežné koleso je z plastu, má dozadu zahnuté lopatky a je nalisované priamo na motore. Spolu sú ako celok dynamicky vyvážené. Je nehlučné, s vysokou účinnosťou. 
- Motor je uzatvorený, s vonkajším rotorom a guličkovými ložiskami s izoláciou proti vlhkosti triedy F. Určený pre dlhodobú prevádzku. Bezúdržbový a bez interferencií. 
S rozbehovým kondenzátorom.
- Reguláciu výkonu možná v rozsahu 0-100% pomocou elektronických plynulých regulátorov (ESU 1 - pod omietku, ESA 1 - na omietku, príslušenstvo), alebo 5-stupňových transformátorov (TSW 1,5, príslušenstvo), alebo v dvojotáčkovej prevádzke (ovládač typu DS 2/2, príslušenstvo).
- Motor má zabudované termokontakty do série s vinutím. Pri nežiaducej teplote sa samočinne vypnú a po ochladení opäť spustia motor.  
- Svorkovnica (IP 54) sa nachádza na vonkajšom plášti ventilátora. 
- Po zabudovaní do potrubia a zabezpečení nasávania aj výfuku vzduchu ventilátora pred zatečením dažďovou vodou sa dosiahne krytie IP 44.
 
Rozmery ventilátora

 
Výkonový diagram ventilátora
     
 
                
(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)