7/10
Košík:je prázdny
bez DPH:0.00,- €
s DPH:0.00,- €
 Novinky
Helios easyControls, progresívny systém ovládania vetracích zariadení

s rekuperáciou tepla cez internet, archivácia údajov, bezplatné aktualizácie software, prístup zo smartfónu, tabletu alebo počítača zobraziť viac...


Helios ventilátory

Spustenie nášho nového portálu

QR code
Radiálny ventilátor s pohybovým senzorom a maximálnym výkonom 60 m3/h, krytie IP 55. Automatické vetranie závislé od prítomnosti osôb bez manuálneho pokynu vypínača. Automatická funkcia je vhodná pre bezbariérové priestory a pod.

Základné vlastnosti produktu
Jednootáčkový ultratichý radiálny ELS ventilátor vhodný pre umiestnenie do stropu, SDK podhľadu a na stenu v akejkoľvek polohe. Je vybavený guličkovými ložiskami so životnosťou 40.000 prevádzkových hodín. Pre jeho montáž je nevyhnutné použitie akéhokoľvek typu montážnej krabice ELS-G... Elektroinštalácia sa vykonáva pri montáži krabice vo fáze hrubších stavebných prác. Ventilátor sa dodáva následne v stave s možnosťou okamžitej prevádzky nasunutím cez konektor. Balenie obsahuje samotný ventilátor so špičkovou ultraSilence technológiou (riadiacou doskou a elektronikou) a plochú členú dosku ("dizajnový kúsok") alpskej bielej farby. Pod jej krytom sa nachádza dlhotrvácny umývateľný a čistiteľný filter. Jeho zanesenie je signalizované kontrolkou na čelnej doske.
 
Funkcie ventilátora
Ventilátor obsahuje automatický snímač prítomnosti osôb v oblasti jeho pokrytia a dosahu. Ak je zaznamenaný pohyb, nasleduje automatická prevádzka v trvaní približne 15 minút. Po ďalšom výskyte pohybe počas prevádzky ventilátora začína plynúť nový interval 15 minútového dobehu. Ventilátor stále vyhodnocuje posledný pohyb, ktorý nastal v miestnosti a od tohto okamihu je prednastavený 15 minútový čas prevádzky ventilátora.
 
Oblasť použitia
Výkonová charakteristika tohto radiálneho ventilátora umožnuje jeho použitie na odvetranie miestností s výfukom do potrubia nielen s krátkou ale aj s dlhšou potrubnou trasou (napr. vo viacposchodových výškových bytových domoch). Ventilátor dokáže poskytnúť dostatok výkonu podľa DIN 18017-3 pre výfuk vzduchu stúpačkou s priemerom 250 mm až pre 31 poschodí (viac informácií v schémach v kompletnom katalógu ELS v záložke "Na prevzatie").
 
Technické parametre
Ventilátor má krytie IP 55, t.j. je vhodný na umiestnenie do zóny 1 vlhkých priestorov (nad vaňu, do sprchového kúta atď.). Motor je bezúdržbový, extrémne energeticky úsporný s príkonom 18 W, napájanie 230 V. Akustický výkon 39 dB(A), akustický tlak 35 dB(A)*.
* Údaje platia pri AL = 10 m2 ekvivalentnej absorpčnej plochy v kombinácii s montážnou krabicou typu ELS-GU s výfukom nabok.
 
Výhody produktu
- Nezameniteľný a nadčasový dizajn, ktorý získal mnoho medzinárodných ocenení (reddot design award winner 2008...)
- Skutočne tichý ventilátor vďaka technológii ultraSilence.
- Najvyšší tlakový výkon v triede pri daných parametroch hlučnosti.
- Veľmi nízka spotreba energie.
- Krytie IP 55 umožňuje umiestnenie v zóne 1 vlhkých priestorov.
- S pohybovým snímačom - zapínanie a vypínanie automaticky na základe prítomnosti osôb v miestnosti bez nutnosti manuálneho zapnutia/vypnutia.
 
Rozmery nad rámec krabíc ELS-G...                                            Výkonový diagram ventilátora      

                  

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)