7/10
Košík:je prázdny
bez DPH:0.00,- €
s DPH:0.00,- €
 Novinky
Helios easyControls, progresívny systém ovládania vetracích zariadení

s rekuperáciou tepla cez internet, archivácia údajov, bezplatné aktualizácie software, prístup zo smartfónu, tabletu alebo počítača zobraziť viac...


Helios ventilátory

Spustenie nášho nového portálu

QR code
GigaBox GBW 450/4 T120 je ventilátor predurčený pre transport špinavého horúceho vzduchu až do teploty 120°C. Má kompaktnú rámovú konštrukciu, do ktorej sa osádzajú bočné panely. Panely majú dvojstennú sendvičovú konštrukciu hrubú 20 mm a sú vyplnené hlukovou a tepelnou izoláciou z minerálnej vlny. Môžu sa rôzne premiestňovať, a tak zmeniť smer výfuku vzduchu. Revízne dvierka umožňujú jednoduchý prístup pre servis a čistenie. Motor je umiestnený mimo prúdiaceho vzduchu, od ktorého je aj tepelne odizolovaný. Široká ponuka príslušenstva umožňuje veľkú variabilitu montáže.

Základné vlastnosti produktu
- Pre potrubie s priemerom 450 mm. 
- Má samonosnú rámovú konštrukciu z hliníkových lisovaných profilov.
- Do nej sa vkladajú dvojstenné sendvičové steny hrúbky 20 mm. Sú z pozinkovaného oceľového plechu. Vnútro majú vyplnené hlukovou a tepelnou nehorľavou izoláciou z minerálnej vlny.
- Výfuk vzduchu je možný v troch možných smeroch - v závislosti od umiestnenia výfukového vzduchu.  
- Na strane nasávania sa nachádza nábehové dýza a na strane výfuku prechod z hranatého na kruh pre optimálne prúdenie vzduchu. Sú ukončené pripojovacími hrdlami pre napojenie na kruhové potrubie pomocou pružných manžiet brániacich prenosu vibrácií a chvenia. Pružné manžety sú súčasťou dodávky ventilátora a samozrejme sú vhodné do teploty 120°C prúdiaceho vzduchu.
- Radiálne vysokovýkonné hliníkové obežné koleso s dozadu zahnutými lopatkami s priamym pohonom. S vysokou energetickou účinnosťou pri nízkych emisiách hluku. Je dynamicky vyvážené spolu s motorom.  
- Bezúdržbový regulovateľný motor s vonkajším rotorom s krytím IP 54 má guličkové ložiská a je bez interferencií. Svorkovnica je umiestnená na nosnej doske motora, krytie IP 54. 
- Ochrana motora je zabezpečená termokontaktmi vyvedenými na svorkovnicu. Musia byť zapojené na príslušný motorový spúšťač s tepelnou ochranou motora. 
Regulácia výkonu je možná zmenou napätia pomocou transformátora (príslušenstvo). 
Montáž je možná v polohe s odvodom kondenzátu na dne. Flexibilné umiestnenie vďaka trom možným radiálnym smerom výfuku vzduchu cez dodávaný prechod. Umiestnenie vo vonkajšom prostredí je možné s použitím ochrannej krycej striešky a protidažďovej žalúzie na prekrytie výfukového otvoru. 

 
Špecifické vlastnosti produktu
- Vhodný pre horúci a špinavý vzduch do max. teploty 120°C.  
- Motor leží mimo prúdenia vzduchu. Medzi motorom a obežným kolesom je tepelne izolovaná deliaca stena z pozinkovaného plechu. Je vyplnená   izoláciou z nehorľavej minerálnej vlny hrubou 20 mm.
- Kompletná časť motor-obežné koleso je demontovateľná bez zásahu do ostatných komponentov systému vzduchotechniky.
- Ventilátor má revízne dvierka s úchytkami. Sú ľahko odnímateľné a sprístupňujú ventilátor pre čistenie a údržbu. 
- Kondenzačná vanička s odvodom kondenzátu je štandardnou súčasťou dodávky. Otvor pre napojenie odvodu dažďovej vody (príslušenstvo)
je predvŕtaný pre prípad umiestnenia vo vonkajšom prostredí.
 
Rozmery ventilátora                                                                          Výkonový diagram ventilátora
(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)