7/10
Komplexné informácie venované problematike vetrania s rekuperáciou
Návrhový program pre výber ventilátorov, príslušenstva a ostatných zariadení Helios
Košík:je prázdny
bez DPH:0.00,- €
s DPH:0.00,- €
 Novinky
Čističky vzduch

Či už v práci, v škole alebo počas voľnočasových aktivít - veľká časť nášho života sa odohráva v uzavretých miestnostiach. Kedykoľvek sa tam stretne viac ľudí, existuje zásadné riziko prenosu patogénov z jednej infikovanej osoby na ďalšie. zobraziť viac...


Alexa a Helios

Odteraz môžu byť všetky jednotky KWL® s easyControls ľahko ovládané pomocou digitálneho hlasového asistenta „Alexa“ od Amazonu. zobraziť viac...


Oválne flexibilné potrubie

Pred časom priniesol Helios ako prvý kompletný systém zo špeciálne vyvinutého plastového flexibilného potrubia FlexPipe® a potrebných komponentov. Priemer potrubia 75 mm umožňuje nehlučné prúdenie 30 m3/h vzduchu. Je ideálne pre hviezdicovú štruk.... zobraziť viac...


Helios easyControls, progresívny systém ovládania vetracích zariadení

s rekuperáciou tepla cez internet, archivácia údajov, bezplatné aktualizácie software, prístup zo smartfónu, tabletu alebo počítača zobraziť viac...

QR code
Čističky vzduchu

Čističky vzduchu

GigaBox GBD 355/4/4 je univerzálny dvojotáčkový ventilátor pre transport stredných a väčších objemových prietokov vzduchu s väčším tlakovým odporom vo VZT potrubí. Má kompaktnú rámovú konštrukciu, do ktorej sa osádzajú bočné panely. Panely majú dvojstennú sendvičovú konštrukciu hrubú 20 mm a sú vyplnené hlukovou a tepelnou izoláciou z minerálnej vlny. Môžu sa rôzne premiestňovať, a tak zmeniť smer výfuku vzduchu. Široká ponuka príslušenstva umožňuje veľkú variabilitu montáže.

Základné vlastnosti produktu
- Pre potrubie s priemerom 355 mm. 
- Má samonosnú rámovú konštrukciu z hliníkových lisovaných profilov.
- Do nej sa vkladajú dvojstenné sendvičové steny hrúbky 20 mm. Sú z pozinkovaného oceľového plechu. Vnútro majú vyplnené hlukovou a tepelnou nehorľavou izoláciou z minerálnej vlny.
- Výfuk vzduchu je možný v piatich možných smeroch - v závislosti od umiestnenia výfukového vzduchu.  
- Na strane nasávania sa nachádza nábehové dýza a na strane výfuku prechod z hranatého na kruh pre optimálne prúdenie vzduchu. Sú ukončené pripojovacími hrdlami pre napojenie na kruhové potrubie pomocou pružných manžiet brániacich prenosu vibrácií a chvenia. Pružné manžety sú súčasťou dodávky ventilátora.
- Radiálne vysokovýkonné obežné koleso s dozadu zahnutými lopatkami z plastu, na pozinkovanom telese s priamym pohonom. S vysokou energetickou účinnosťou pri nízkych emisiách hluku. Je dynamicky vyvážené spolu s motorom.  
- Bezúdržbový regulovateľný motor s vonkajším rotorom s krytím IP 44 má guličkové ložiská a je bez interferencií. Svorkovnica je štandardne na motore ventilátora, krytie IP 54. 
- Ochrana motora je zabezpečená termokontaktmi vyvedenými na svorkovnicu. Musia byť zapojené na príslušný motorový spúšťač s tepelnou ochranou motora. 
Regulácia výkonu je možná zmenou napätia pomocou transformátora (príslušenstvo), prepínaním hviezdica/trojuholník, prípadne využitím M4 prepínača na obidvoch úrovniach otáčok. 
Montáž je možná v akejkoľvek polohe – flexibilné umiestnenie vďaka piatim možným smerom výfuku vzduchu cez dodávaný prechod. Pre montáž na stenu sa používa stenová konzola. Umiestnenie vo vonkajšom prostredí je možné s použitím ochrannej krycej striešky a protidažďovej žalúzie na prekrytie výfukového otvoru. Pre umiestnenie vo vnútornom prostredí sa používajú tlmiče vibrácií. 

 
Špecifické vlastnosti produktu
Dvojotáčkový.
- Na trojfázový prúd.
Rozmery ventilátora                                                                
             

             Výkonový diagram ventilátora
                
(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)