7/10
Košík:je prázdny
bez DPH:0.00,- €
s DPH:0.00,- €
 Novinky
Helios easyControls, progresívny systém ovládania vetracích zariadení

s rekuperáciou tepla cez internet, archivácia údajov, bezplatné aktualizácie software, prístup zo smartfónu, tabletu alebo počítača zobraziť viac...


Helios ventilátory

Spustenie nášho nového portálu

QR code
Stropný ventilátor vhodný v lete na chladenie a v zime na úsporu energie tým, že posúva teplý vzduch z hornej časti miestnosti do nižšej, pobytovej zóny. Je vhodný pre stredné a veľké miestnosti, ako sú napr. prijímacie haly, čakárne, reštaurácie, diskotéky, butiky a obchody, výrobne, sklady, tenisové a športové haly.

Základné vlastnosti produktu
Má mnohostranné využitie:
  • tradične na chladenie vzduchu v lete,
  • na úsporou energie na kúrenie v zime v stredných a veľkých miestnostiach,     
  • pri cirkulácii vzduchu,
  • pre sušenie v priemyselných odvetviach,
  • pre miestnosti bez okien,
  • pri prehrievaní vzduchu osvetľovacími zariadeniami,
  • pri riešení akútnych problémov s kvalitou vzduchu v obchodoch, gastronómii a mnohých ďalších pobytových zónach.
- Priestory, kde nájdu stropné ventilátory opodstatnenie: prijímacie haly, čakárne, reštaurácie, diskotéky, butiky a obchody, výrobne, sklady, tenisové a športové haly.
- Počas leta: na chladenie.
- Počas vykurovacej sezóny môžu byť stropné ventilátory použité na úsporu energie tak, že vracajú teplý vzduch z vrchu miestnosti do pobytovej zóny. Vo vysokých priestoroch ako sú športové, tenisové, priemyselné či skladovacie haly je pomaly otáčajúcimi sa stropnými ventilátormi možné bez prievanu dosiahnuť rovnomerné rozloženie tepla v miestnosti. To prináša zvýšenie teploty pri podlahe o cca 25% bez zvýšenia nákladov na kúrenie. Energetická náročnosť stropných ventilátorov je pritom zanedbateľne malá. Pri teste viacročnej prevádzky ventilátorov sa teplota pri podlahe zvýšila v priemere o 4 K.
- Ventilátor má robustné kovové vyhotovenie klasického vzhľadu s povrchovou úpravou bielou práškovou farbou.
- Motor je úplne uzavretý; bezúdržbový a bez interferencií. 
- Zavesenie s izoláciou proti vibráciám zaisťuje kľudný chod.
- Montáž je jednoduchá, všetko je pripravené z výroby. Je potrebné iba pripevniť lopatky obežného kolesa. Výška zavesenia je variabilná vďaka použitiu krátkej alebo dlhej tyče, ktoré sú súčasťou balenia.
- 5-stupňový regulátor otáčok TSW 0,3 (príslušenstvo).
- Reverzibilný smer otáčania. Smer prúdenia k podlahe alebo ku stropu pevným pripojením na svorky alebo cez prepínač smeru otáčok (príslušenstvo DSEL 2). Pri spätnom chode (smer prúdenia dohora) je pri nábehu potrebné minimálne napätie 100 V.
- Výber ventilátora: Pre optimálny výber stropného ventilátora, rovnomerné prúdenie vzduchu a pokrytie celej plochy miestnosti je rozhodujúci priemer lopatiek, umiestnenie a výška zavesenia. Výška zavesenia je výška miestnosti bez dĺžky závesnej tyče. V závislosti od výšky zavesenia a priemeru lopatiek je v doleuvedenom diagrame zasiahnuteľná plocha v m2. Vzdialenosť stredu ventilátora od steny by mala byť trojnásobkom priemeru lopatiek. Vzdialenosť stredu jedného ventilátora po stred druhého (pri použití viacerých stropných ventilátorov) by mala byť šesťnásobkom priemeru listov. Prevádzka na vyšších otáčkach je určená v lete na chladenie; prevádzka na nižších otáčkach sa v zime odporúča
kvôli úspore energie.

Rozmery ventilátora                                                                                                                      Diagram zasianuteľnej plochy
                            
(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)