7/10
Riešenia pre vaše potreby
Košík:je prázdny
bez DPH:0.00,- €
s DPH:0.00,- €
 Novinky
easyControls 3.0

easyControls 3.0 je nová a moderná generácia systému ovládania vetracích jednotiek KWL od Heliosu. S týmto systémom môžete spoznať aj novú rodinu KWL zariadení s optimálnymi objemovými prietokmi pre neobmedzené možnosti použitia s maximálnou energeti Zobraziť viac...


Čističky vzduchu

Či už v práci, v škole alebo počas voľnočasových aktivít - veľká časť nášho života sa odohráva v uzavretých miestnostiach. Kedykoľvek sa tam stretne viac ľudí, existuje zásadné riziko prenosu patogénov z jednej infikovanej osoby na ďalšie. Zobraziť viac...


Alexa a Helios

Odteraz môžu byť všetky jednotky KWL® s easyControls ľahko ovládané pomocou digitálneho hlasového asistenta „Alexa“ od Amazonu. Zobraziť viac...


Oválne flexibilné potrubie

Pred časom priniesol Helios ako prvý kompletný systém zo špeciálne vyvinutého plastového flexibilného potrubia FlexPipe® a potrebných komponentov. Priemer potrubia 75 mm umožňuje nehlučné prúdenie 30 m3/h vzduchu. Je ideálne pre hviezdicovú štruk.... Zobraziť viac...


Helios easyControls, progresívny systém ovládania vetracích zariadení

s rekuperáciou tepla cez internet, archivácia údajov, bezplatné aktualizácie software, prístup zo smartfónu, tabletu alebo počítača Zobraziť viac...

QR code
Protipachové filtre
GigaBox GBW 355/4 T120 je dvojotáčkový ventilátor predurčený pre transport špinavého horúceho vzduchu až do teploty 120°C. Napájanie trojfázovým prúdom. Má kompaktnú rámovú konštrukciu, do ktorej sa osádzajú bočné panely. Panely majú dvojstennú sendvičovú konštrukciu hrubú 20 mm a sú vyplnené hlukovou a tepelnou izoláciou z minerálnej vlny. Môžu sa rôzne premiestňovať, a tak zmeniť smer výfuku vzduchu. Revízne dvierka umožňujú jednoduchý prístup pre servis a čistenie. Motor je umiestnený mimo prúdiaceho vzduchu, od ktorého je aj tepelne odizolovaný. Široká ponuka príslušenstva umožňuje veľkú variabilitu montáže.

Základné vlastnosti produktu
- Pre potrubie s priemerom 355 mm. 
- Má samonosnú rámovú konštrukciu z hliníkových lisovaných profilov.
- Do nej sa vkladajú dvojstenné sendvičové steny hrúbky 20 mm. Sú z pozinkovaného oceľového plechu. Vnútro majú vyplnené hlukovou a tepelnou nehorľavou izoláciou z minerálnej vlny.
- Výfuk vzduchu je možný v troch možných smeroch - v závislosti od umiestnenia výfukového vzduchu.  
- Na strane nasávania sa nachádza nábehové dýza a na strane výfuku prechod z hranatého na kruh pre optimálne prúdenie vzduchu. Sú ukončené pripojovacími hrdlami pre napojenie na kruhové potrubie pomocou pružných manžiet brániacich prenosu vibrácií a chvenia. Pružné manžety sú súčasťou dodávky ventilátora a samozrejme sú vhodné do teploty 120°C prúdiaceho vzduchu.
- Radiálne vysokovýkonné hliníkové obežné koleso s dozadu zahnutými lopatkami s priamym pohonom. S vysokou energetickou účinnosťou pri nízkych emisiách hluku. Je dynamicky vyvážené spolu s motorom.  
- Bezúdržbový regulovateľný motor s vonkajším rotorom s krytím IP 44 má guličkové ložiská a je bez interferencií. Svorkovnica je umiestnená na nosnej doske motora, krytie IP 54. 
- Ochrana motora je zabezpečená termokontaktmi vyvedenými na svorkovnicu. Musia byť zapojené na príslušný motorový spúšťač s tepelnou ochranou motora. 
Regulácia výkonu je možná zmenou napätia pomocou transformátora (príslušenstvo), prepínaním hviezdica/trojuholník, prípadne využitím M4 prepínača na obidvoch úrovniach otáčok.
Montáž je možná v polohe s odvodom kondenzátu na dne. Flexibilné umiestnenie vďaka trom možným radiálnym smerom výfuku vzduchu cez dodávaný prechod. Umiestnenie vo vonkajšom prostredí je možné s použitím ochrannej krycej striešky a protidažďovej žalúzie na prekrytie výfukového otvoru. 
 
Špecifické vlastnosti produktu
- Vhodný pre horúci a špinavý vzduch do max. teploty 120°C.  
- Dvojotáčkový.
- Pre napojenie na trojfázový prúd.
- Motor leží mimo prúdenia vzduchu. Medzi motorom a obežným kolesom je tepelne izolovaná deliaca stena z pozinkovaného plechu. Je vyplnená   izoláciou z nehorľavej minerálnej vlny hrubou 20 mm.
- Kompletná časť motor-obežné koleso je demontovateľná bez zásahu do ostatných komponentov systému vzduchotechniky.
- Ventilátor má revízne dvierka s úchytkami. Sú ľahko odnímateľné a sprístupňujú ventilátor pre čistenie a údržbu. 
- Kondenzačná vanička s odvodom kondenzátu je štandardnou súčasťou dodávky. Otvor pre napojenie odvodu dažďovej vody (príslušenstvo)
je predvŕtaný pre prípad umiestnenia vo vonkajšom prostredí. 
Rozmery ventilátora                                                                
             

             Výkonový diagram ventilátora
                
(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)