10/10
Košík:je prázdny
bez DPH:0.00,- €
s DPH:0.00,- €
 Novinky
01.07.2014   Helios easyControls, progresívny systém ovládania vetracích zariadení - s rekuperáciou tepla cez internet, archivácia údajov, bezplatné aktualizácie software, prístup zo smartfónu, tabletu alebo počítača
 
01.10.2013   Helios ventilátory - Spustenie nášho nového portálu
QR code
Decentrálne riešenie pre vetranie obytných miestností so spätným získavaním tepla (zabezpečuje keramický akumulačný výmenník) spojené s nevyhnutnou prevádzkou 2 kompletov, ktoré pracujú spoločne vždy v reverznom režime. Rýchla inštalácia s minimálnou náročnosťou. Ešte jednoduchšia konfigurácia pomocou jedinečného konfiguračného software.
Umožňuje prispôsobenie prevádzky iným systémom odvodu vzduchu ako sú kúpeľňové, WC ventilátory alebo digestory čo posúva vetranie priestoru do dôsledne premysleného komplexného celku.

Pre skompletizovanie funkčného celku je nevyhnutná minimálne zostava týchto dielov:
1. Chránička KWL45 RSF...
2. Rekuperátor KWL EC 45
3. Regulačný komplet KWL 45 STS...

Pri decentrálnom vetraní sa kladie pozornosť na dva dôležité aspekty: v prvom rade je dôležitá vysoká účinnosť, ako predpoklad pre ekonomickú prevádzku zariadení, a okrem toho musia byť jednotlivé vetracie zariadenia perfektne navzájom zosúladené, aby tvorili systémový celok.

Novinka od Heliosu EcoVent Verso je v obidvoch kritériách najlepší vo svojej triede. Vďaka predkonfigurovaným zostavám pre objednanie ako aj jednoduchej a rýchlej montáži ponúka EcoVent Verso ekonomické riešenie pri prívod a odvod vzduchu v jednotlivých miestnostiach. Perfektná kombinácia keramického rekuperačného telesa, usmerňovača prúdenia vzduchu a EC ventilátora prispieva k tomu, že je EcoVent Verso výnimočne úsporným a tichým. Jeho starostlivý návrh už vo fáze prípravy zaručuje želaný komfort bývania pre budúceho užívateľa.
Minimálne dve protichodne bežiace zariadenia tvoria funkčný vetrací systém, pričom v závislosti od potreby vzduchu v obytnom priestore je možné použiť viacero rekuperátorov EcoVent Verso. Inteligentná regulácia umožňuje potom optimálne vyladenie jednotlivých objemových prietokov aj v prípade, ak je nevyvážený počet zariadení pre prívod a odvod. Okrem toho je prvýkrát umožnené kombinovať rekuperačné vetranie s riešeniami pre odvod vzduchu, ako sú napr. ventilátory Helios ultraSilence® ELS alebo MiniVent® M1, čím sa dosiahne hybridné vetranie.

Aj samotné uvedenie do prevádzky je extrémne jednoduché. Za pomoci inteligentného softwaru je možné nastavenia vykonať priamo z počítača alebo notebooku. Rýchlo a bez komplikácií! Potom zostáva užívateľovi už len jediné: relaxovať, zhlboka dýchať a užívať si čerstvý vzduch!
 
Špecifické vlastnosti produktu
- Pre inštaláciu 1 ks je nevyhnnutná príprava otvoru v obvodovej stene s priemerom 200 mm - jadrové vŕtanie.
- Odporúčaná je inštalácia minimálne dvoch kusov na vetraný priestor.
- Je možné dosiahnuť účinnosť až 88%.
- S úsporným a tichým axiálnym EC ventilátorom.
- Elegantný a nadčasový dizajn.
- Jednoduchá montáž a demontáž komponentov bez potreby použitia náradia.
- Integrované riešenie pre útlm hluku.
- Integrovaný ľahko prístupný vzduchový filter triedy G3, výmena možná bez potreby použitia náradia.
- Jednoduché intuitívne ovládanie pomocou dvoch tlačítok.
- Výkon k dispozícii na 5 výkonových stupňoch 14, 24, 32, 37, 45 m3/h.
- Možné tri režimy prevádzky: 
- spätné získavanie tepla (reverzná prevádzka),
- prevetrávanie,
- prívod vzduchu.
(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)