7/10
Košík:1 ks
bez DPH:121.43,- €
s DPH:145.72,- €
 Novinky
Helios easyControls, progresívny systém ovládania vetracích zariadení

s rekuperáciou tepla cez internet, archivácia údajov, bezplatné aktualizácie software, prístup zo smartfónu, tabletu alebo počítača zobraziť viac...


Helios ventilátory

Spustenie nášho nového portálu

QR code
Radiálny ventilátor s výkonom 60 m3/h, nastaviteľným dobehom, okamžitým alebo oneskoreným nábehom, s možnosťou intervalovej prevádzky, krytie IP 55. Zapínanie možné samostatným vypínačom, impulzným vypínačom alebo spoločne so svetlom.

Základné vlastnosti produktu
Trojjotáčkový ultratichý radiálny ELS ventilátor vhodný pre umiestnenie do stropu, SDK podhľadu a na stenu v akejkoľvek polohe. Je vybavený guličkovými ložiskami so životnosťou 40.000 prevádzkových hodín. Pre jeho montáž je nevyhnutné použitie akéhokoľvek typu montážnej krabice ELS-G... Elektroinštalácia sa vykonáva pri montáži krabice vo fáze hrubších stavebných prác. Ventilátor sa dodáva následne v stave s možnosťou okamžitej prevádzky nasunutím cez konektor. Balenie obsahuje samotný ventilátor so špičkovou ultraSilence technológiou (riadiacou doskou a elektronikou) a plochú členú dosku ("dizajnový kúsok") alpskej bielej farby. Pod jej krytom sa nachádza dlhotrvácny umývateľný a čistiteľný filter. Jeho zanesenie je signalizované kontrolkou na čelnej doske.
 
Funkcie ventilátora
Ventilátor má v sebe inštalovanú elektroniku, ktorá umožňuje zvoliť okamžitý alebo oneskorený nábeh cca 45 sekúnd po zapnutí vypínača a dobeh ventilátora po vypnutí vypínača si zvoliť v trvaní 6, 12, 18 alebo 24 minút. Kombinácia dobehu s okamžitým nábehom umožňuje použitie aj impulzného tzv. zvončekového vypínača. Navyše má ventilátor funkciu intervalovej prevádzky, po nastavení ktorej sa automaticky spúšťa v definovaných časových intervaloch (každých 4, 8, 12 alebo 24 hodín) na určenú dobu (6, 12, 18 alebo 24 minút). Intervalovú funkciu je možné vypínať/deaktivovať dodatočným vypínačom. Pri elektroinštalácii sa pre využitie týchto funkcií odporúča použiť prívodný napájací kábel 4 x 1,5 mm2 - nulák (svorka N), trvalá fáza (svorka L), prerušovaná fáza (svorka 2, svorka 1) od vypínača.
 
Oblasť použitia
Výkonová charakteristika tohto radiálneho ventilátora umožnuje jeho použitie na odvetranie miestností s výfukom do potrubia nielen s krátkou ale aj s dlhšou potrubnou trasou (napr. vo viacposchodových výškových bytových domoch). Ventilátor dokáže poskytnúť dostatok výkonu podľa DIN 18017-3 pre výfuk vzduchu stúpačkou s priemerom 250 mm až pre 31 poschodí (viac informácií v schémach v kompletnom katalógu ELS v záložke "Na prevzatie").
 
Technické parametre
Ventilátor má krytie IP 55, t.j. je vhodný na umiestnenie do zóny 1 vlhkých priestorov (nad vaňu, do sprchového kúta atď.). Motor je bezúdržbový, extrémne energeticky úsporný s príkonom 18 W, napájanie 230 V. Akustický výkon 39 dB(A), akustický tlak 35 dB(A)*.
* Údaje platia pri AL = 10 m2 ekvivalentnej absorpčnej plochy v kombinácii s montážnou krabicou typu ELS-GU s výfukom nabok.
 
Výhody produktu
- Nezameniteľný a nadčasový dizajn, ktorý získal mnoho medzinárodných ocenení (reddot design award winner 2008...)
- Skutočne tichý ventilátor vďaka technológii ultraSilence.
- Najvyšší tlakový výkon v triede pri daných parametroch hlučnosti.
- Veľmi nízka spotreba energie.
- Krytie IP 55 umožňuje umiestnenie v zóne 1 vlhkých priestorov.
- S okamžitým/oneskoreným nábehom, voliteľným časom dobehu a navyše s funkciou automatickej intervalovej prevádzky.
 
Rozmery nad rámec krabíc ELS-G...                                            Výkonový diagram ventilátora
                  
(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)